• Українська
  • English
 

Життя людини - яскравий приклад

27 вересня 2012

22 вересня в селищі Залізний Порт відбулося урочисте закриття VII Рекреаційних ігор, які вже котрий рік поспіль проводить Всеукраїнська спілка громадських організацій «Конфедерація громадських організацій інвалідів України».

Щороку люди з обмеженими можливостями з багатьох регіонів України приїздять в Залізний Порт не лише для того, щоб взяти участь у спортивно-оздоровчих заходах з різних видів спорту, а й поспілкуватися, обмінятися досвідом громадської роботи та знайти нових друзів і однодумців. Адже інвалідність – це не вирок, і навіть відсутність рук чи ніг не стає перешкодою у грі в баскетбол чи плаванні для тих, хто здобув найголовнішу в житті перемогу, – перемогу над собою. І саме для того, щоб  допомогти людям з інвалідністю повірити в себе, в 2006 році були започатковані Рекреаційні ігри.

Ще до початку урочистого закриття учасники Рекреаційних ігор щирими аплодисментами зустріли почесного та бажаного гостя – голову ВСГО «Конфедерація громадських організацій інвалідів України», народного депутата Олексія Журавка. Все життя цієї людини є яскравим прикладом перемоги над численними труднощами, які Олексій навчився долати змалечку, коли виховувався у дитячому будинку-інтернаті. І учасники не тільки Рекреаційних ігор, а й будь-яких інших заходів, які організовує та проводить Конфедерація, завжди з нетерпінням чекають Олексія Валерійовича, щоб поділитися своїми проблемами та досягненнями, порадитись або просто поспілкуватись хоча б хвилинку.

Олексій Журавко привітав учасників ігор із завершенням змагань та побажав їм сили духу, наполегливості та віри в себе.

Наступив момент урочистого нагородження, якого з нетерпінням чекали всі команди-учасниці. І дзвін медалей заповнив велику простору залу спортивного комплексу бази відпочинку «Маяк».  Заслуженими нагородами були відзначені переможці як в окремих видах змагань з декатлону, так і в командному заліку. Декатлон, як вид багатоборства, включає в себе змагання з наступних видів спорту: метання м’яча, стрибки в довжину з місця, біг на 60 та на100 м, баскетбол, футбол, стрибки у довжину з розбігу, штовхання ядра, боче та гольф.

Може, для когось це і дивно, але  люди з обмеженими можливостями живуть повноцінним життям, займаються спортом, мистецтвом та підтримують один одного.

Рекреаційні ігри свого часу дали старт і кільком українським паралімпійцям. Наприклад, Наталя Прологаєва, яка цього року гідно представила Україну на Паралімпійських іграх в Лондоні, здобувши три золоті та одну срібну нагороди, а також встановила світовий рекорд з плавання, починала свою спортивну кар’єру саме на Рекреаційних іграх.

Приємно зазначити, що за сім років Рекреаційні ігри не тільки набули популярності серед людей з інвалідністю як спортивно-оздоровчий захід, а й стали місцем зустрічей  та створення подружніх пар для тих, кому через певні проблеми зі здоров’ям важно знайти свою «другу половинку». Роман Залевський з Чернівців та Олександра Козлова з Луганщини познайомились в 2006 році, і вже шість років вони разом.

Рекреаційні ігри на березі Чорного моря щороку збирають до 300 осіб з інвалідністю майже з усіх регіонів України. І організатори не тільки надають їм можливість випробувати себе в різних видах спортивних змагань, а й підтримують ініціативу учасників заходу щодо проведення своїми силами дискотек, концертів, конкурсів. Така насичена культурна програма допомагає виявити нові таланти, які потім беруть участь у Всеукраїнському фестивалі «На крилах натхнення». Співаки та танцюристи, поети та художники, незважаючи на іноді вкрай важку форму інвалідності, викликають захоплення глядачів та отримують найвищі бали суддів-професіоналів фестивалю.  Це феєричне свято талантів Конфедерація громадських організацій інвалідів України вже традиційно влаштовує на початку грудня, напередодні Міжнародного дня інвалідів, вітаючи переможців на гала-концерті в Українському домі в Києві.

Змагання закінчилися, а їх учасники повезли додому не тільки медалі та яскраві спогади, а й плани на майбутнє. І вони ще не раз зберуться, доводячи не тільки самим собі, а й всьому світу, що інвалідність не може завадити людині, «яка поставила перед собою мету і впевнено, наполегливо крокує до неї», як каже народний депутат України Олексій Журавко.

 

Ольга Корнієнко