• Українська
  • English
 

Кримський досвід співпраці громадських організацій інвалідів з владою прийнятий позитивно

05 листопада 2012

У сучасних українських реаліях інваліди зіштовхуються з найрізноманітнішими проблемами. Але, незважаючи на це, багато людей з обмеженими можливостями ведуть активну громадську діяльність, приймаючи живу участь в житті соціуму. 

Так, з ініціативи Всеукраїнської громадської організації "Конфедерація громадських організацій інвалідів", народного депутата Верховної Ради України Олексія Журавка при підтримці Міністерства соціальної політики  України і Державної Служби з питань інвалідів і ветеранів України в Алушті з 19-го по 23-те жовтня пройшов Всеукраїнський семінар "Школа лідерів". Прийняли участь курівники громадських організацій інвалідів із різних регіонів України - Львова, Луганська, Києва, Чернігова, Запоріжжя, Хмельницького, а також керівники Центрального апарату Конфедерації громадських організацій інвалідів України м. Києва Олександр Родін і Геннадій Гедзюк.

У рамках семінару відбулась зустріч його учасників з представниками республіканських та місцевих органів влади. Голова правління Міністерства освіти АРК у справах дітей та соціального захисту дитинства Сергій Тріфанов ознайомив членів українських громадських організацій інвалідів із кримським досвідом розвитку інклюзивної освіти для дітей з обмеженими можливостями. Представники із регіонів України виступили за втілення кримського досвіду розвитку інклюзивної освіти у своїх областях. Перший замісник міністра соціальної політики АРК Ірина Кручек розповіла про співпрацю влади із автономними організаціями  інвалідів і реалізації проекту "Соціальна карта кримчанина". Директор Алуштинського центру зайнятості Олександр Кравчук і замісник голови Алуштинського пенсійного фонду Наталя Статьєва відповіли на питання учасників семінару, пов`язані із забезпеченням інвалідів робочими місцями і нарахуванням їм пенсій, компенсацій і пільг. Загалом, кримський досвід співпраці громадських організацій інвалідів із владою був позитивно сприйнятий учасниками семінару. Також, у ході діалогу із керівником Секретаріату Регіональної комісії із питань діяльності підприємств і організацій, громадських організацій інвалідів в АРК Надією Третьяковою і начальником відділу Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів Жанною Гриньковою часники Всеукраїнського семінару отримали можливість обмінятись досвідом у справі створення і розвитку громадських організацій інвалідів і їх підприємств.

У рамках роботи семінару активно розглядались проблеми розвитку адаптативного туризму для людей з обмеженими фізичними можливостями. При цьому, організатор семінару керівник Кримського представництва Всеукраїнської конфедерації громадських організацій інвалідів України Аділє Закіряєа доклала чимало зусиль для того, аби учасники семінару змогли ознайомитись із природними та історичними пам`ятками Криму. На наданих безкоштовно автотранспортною компанією автобусах, учасники семінару, серед яких були і інваліди-візочники, мали змогу відвідати ялтинський зоопарк "Казка", Нікітинський ботанічний сад, експозицію "Бал Хризантем", а також ханський палац  і Зинджирли-медресе м. Бахчисарая, де ознайомились з історією та культурою часів Кримського ханства і спробувати в "Чайхані" національну кримськотатарську кухню. В свою чергу, Аділє Закіряєва висловлює подяку за моральну, матеріальну та технічну підтримку у проведенні Всеукраїнського семінару у Криму: директору ООО "Санаторій "Золотий Колос" (м. Алушта) Сергію Щеголеву,  а також менеджеру відділу бронювання Олександрі Степановій, керівництву автотранспортної компанії за надані автобуси, директорам ялтинського зоопарку Олегу Зубкову, Нікітинського ботанічного саду Валерію Ежову, ГПТ "Нікітинський сад" Федору Сабову, генеральному директорові Бахчисарайського історико-культурного заповідника Володимиру Науменко, Енверу-ага Умерову (м. Бахчисарай), Кримському діловому клубу, директору "Чайхани" (м. Сімферополь) Сейтумеру Умерову та багатьом іншим. Бажає їм, передусім , здоров`я, процвітання, і удачі в усьому і завжди. Підтримка цих людей дозволила показати гостям із України гостинність і красу Криму.