• Українська
  • English
 

14-16 листопада 2012 року відбулася Всеукраїнська конференція "Шанс для надії"

21 листопада 2012

14-16 листопада  2012 року відбулася  Всеукраїнська конференція   "Шанс для надії", який провела  Всеукраїнська спілка громадських організацій «Конфедерація громадських організацій інвалідів України» за підтримки Міністерства соціальної політики України та Державної служби з питань інвалідів та ветеранів України.  В заході взяли участь 91 особа,  представники з  різних областей України.

Метою проведення заходу було привернути увагу суспільства до проблеми раку молочної залози;  сприяти підвищенню рівня надання медичної допомоги на ранніх стадіях розвитку злоякісних новоутворень.

В Україні інтенсивність зростання такого виду онкопатології як рак молочної залози за останні десять років збільшується у два рази і за темпами випереджає інші форми злоякісних новоутворень. Україна посідає одне з перших місць у Європі за поширеністю раку молочної залози. Щороку в нашій державі реєструється понад 16 тисяч пацієнтів з цим діагнозом.

Після застосування комплексного лікування захворювання ще на першій стадії майже 95 % жінок продовжують активне життя.  Враховуючи сучасні економічні умови,  найгострішими проблемами залишаються як впровадження методики раннього  діагностування РМЗ, так і наступна реабілітація прооперованих.

Захворювання на РМЗ перестає бути предметом лише медичних інтересів, а перетворюється на актуальну життєву проблему, в якій важливе місце займає фізична  реабілітація,  психосоціальний та інформаційний аспект. 

В роботі конференції  взяли участь  представники Державної служби з питань інвалідів та ветеранів України, місцевих органів влади, громадськиї організацій інвалідів, науковці, лікарі, лікарі-онкологи, соціальні працівники.

Учасники заходу обговорювали актуальні питання з покращання якості та доступності медичної допомоги хворим на злоякісні новоутворення, здійснення заходів щодо вторинної профілактики онкологічних захворювань, підвищення ефективності лікування, зниження летальності онкологічних хворих і смертності населення від злоякісних новоутворень.

Представники громадських організацій інвалідів говорили і про  незадовільний стан ранньої та своєчасної діагностики раку, що обумовлює досить низький рівень 5-річної виживаності онкологічних хворих, який становить 40,7 %, особливо низький рівень 5-річної виживаності спостерігається у чоловіків, хворих на злоякісні новоутворення - 31,8 %. А також і про те, що  в країні не впроваджено скринінгові програми для виявлення раку грудної залози, колоректального раку та ін., спостерігається недостатня ефективність програми скринінгу раку  шийки матки, що впроваджена. Проводиться недостатній рівень соціально-просвітньої роботи з питань онкології, пропаганди здорового способу життя.

В рамках проведення конференції було проведено майстер-клас «Скандинавська хода»  та видовищний захід «У дружнім колі».