• Українська
  • English
 

17 квітня 2013 року Олексія Журавко було призначено уповноваженим з прав інвалідів

18 Квітень 2013

Кабінет міністрів України призначив Олексія Журавка урядовим уповноваженим з прав інвалідів. Про це йдеться у розпорядженні Кабміну від 17 квітня 2013 р. № 242-р.

Урядовий уповноважений з прав інвалідів є уповноваженою Кабінетом Міністрів України посадовою особою, на яку покладається виконання завдань із забезпечення здійснення Кабінетом Міністрів України повноважень з питань забезпечення додержання прав і законних інтересів інвалідів, виконання Україною міжнародних зобов’язань у цій сфері. Він підпорядковується Кабінетові Міністрів України, призначається на посаду та звільняється з неї Кабінетом Міністрів України за поданням Прем’єр-міністра України.

Відповідно до Положення про Урядового уповноваженого з прав інвалідів ним може бути громадянин України, який має вищу освіту та досвід роботи у відповідній сфері.

Основними завданнями Урядового уповноваженого є підготовка пропозицій щодо забезпечення додержання прав і законних інтересів інвалідів; вжиття у межах своїх повноважень заходів до усунення порушень прав і законних інтересів інвалідів та запобігання їх повторному вчиненню; сприяння виконанню Україною міжнародних зобов’язань щодо додержання в Україні прав і законних інтересів інвалідів, а також забезпечення інформування громадськості про права інвалідів.

Окрім іншого,  Урядовий уповноважений має право брати участь з правом дорадчого голосу у засіданнях Кабінету Міністрів України під час розгляду питань, що належать до його компетенції.

За матеріалами Урядового порталу.