• Українська
  • English
 

Винахід українця екзоскелет - надія для людей з обмеженими можливостями

18 Квітень 2013

Винахід студента-першокурсника Національного авіаційного університету Антона Головаченко обіцяє юному винахіднику велике майбутнє, а людям з особливими потребами дає надію стати на ноги. Винахід Антона розроблявся 11 місяців та вже навіть пройшов опробування пацієнтами Київського "Охматдиту".

Основне завдання екзоскелету - підтримувати необхідну життєдіяльність людини з обмеженими фізичними можливостями та надавати їй, в межах можливого, свободу рухів. Людина матиме можливість займатися буденними справами, вільно пересуватись, не задумуючись про певні фізичні вади. Екзоскелет витримує до 120 кг ваги.

Винахід працює за допомогю датчиків, які спочатку записуюють рухи здорової людини, а потім проходить компютерне опрацювання. Компютерне пристосування (серводвигуни) забезпечуватимуть людині зміну рухів та положення тіла.

Ось так, прилад, створений на основі кондуктора Lego, допоміг деяким людям стати на ноги, почати ходити і дає можливість сподіватися, що у найближчому майбутньому люди з обмеженими фізичними можливостями будуть вільно пересуватися.