• Українська
  • English
 

Європейська комісія видала законодавчу пропозицію з доступності загальних Веб-Сайтів органів державного сектору

19 Квітень 2013

3 грудня 2012 року Європейська комісія видала законодавчу пропозицію з доступності загальних Веб-Сайтів органів державного сектору. Зокрема з доступності таких сайтів, які надають послуги з надання інформації щодо муніципалітету, на податок на прибуток, оформлення декларацій, пошук роботи, медичні послуги та ін.. Ретельно проаналізувавши пропозицію, Європейський форум по правам інвалідів (EDF) висловив свій погляд на пропозицію та вніс свої рекомендації, аби зробити веб-доступність реальністю для 80 мільйонів європейських громадян з обмеженими можливостями.

Незважаючи на зобов’язання, що були прийняті державами-членами ЄС у Ризі у 2006 році і ратифікації Конвенції ООН з прав інвалідів, яка передбачає право людей з обмеженими можливостями на доступ до інформаційних та комунікаційних технологій, включаючи Інтернет, на сьогодні 2/3 із загальних сайтів у Європі до сих пір не доступні для людей з обмеженими можливостями. Пропозиція ЄС, на думку EDF, є гарною можливістю для ЄС з реалізації Конвенції з прав інвалідів,  а також перевірка на реальне прагнення до досягнення цієї мети. З цією метою, Європейських рух за права інвалідів вважає, що тільки пропозиція з більш широким масштабом  і прив’язка до органів влади принесе реальні зміни.

 Таким чином, EDF пропонує:

  • Розширити рамки пропозиції. На думку EDF, проект передбачає багато обмежень, він має включати у себе сайти усіх органів держави як надають послуги усьому населенню, таких як школи, університети, бібліотеки, служби зайнятості, охорони здоров’я, взаємодопомоги і громадського транспорту;
  • EDF вважає, що без ефективних механізмів правозахисту та ефективної системи моніторингу за участі людей з обмеженими можливостями та їх організацій ця пропозиція не зможе забезпечити доступність веб-сайтів зацікавлених сторін.
  • Веб-доступність варто спрямувати не тільки для людей з обмеженими можливостями, але й на фінансові та соціальні вигоди в цілому, роль ринку у соціальній інтеграції, рівності, недискримінації і соціальної справедливості.

EDF