• Українська
  • English
 

Олексій Журавко: «Я не боюсь труднощів, я їх долаю усе життя»

22 Квітень 2013

 

Олексію Валерійовичу, новина про те, що Вас назначено Урядовим уповноваженим з прав інвалідів, стала для багатьох несподіванкою. А наскільки неочікуваним стало призначення для Вас?

 

                  -   Для мене це було і неочікувано, і передбачувано, і не приховаю, дуже приємно. Приємно, що мене не забуває та команда, в якій я вже багато років. Передбачувано  - тому що я, будучи народним депутатом України двох скликань, не переставав займатися громадською діяльністю, допомагав як інвалідам, так і громадським організаціям в рішенні різних проблем і свою законодавчу діяльність я також будував з пріоритетом на ці проблеми. Допомагав інвалідам відстоювати їхні права. Завжди був у курсі проблем інвалідного руху і, по можливості, намагався їх вирішувати. До сих пір я зі страхом згадую ту неймовірну, страшну ситуацію з Олександром Мельником, учасником бойових дій у Афганістані, інвалідом I групи, доведеним до відчаю бездушністю чиновників і засудженим за дії, які він не робив, не в силах миритися із несправедливістю. Мені таки вдалось домогтися у Президента Віктора Ющенка помилування для цієї людини з повним звільненням від покарання.

 

    Як Ви бачите свою роботу на новій посаді?

 

   -         Моя робота буде пов’язана з багатьма міністерствами, відомствами, Верховною Радою. Тому що треба буде готувати пропозиції, що стосуються дотримання прав і законних інтересів інвалідів, активно приймати участь в усуненні порушень прав людей з обмеженими можливостями, у межах моїх повноважень. Ще один, дуже важливий момент, - інформування населення щодо прав інвалідів. На жаль, цей пункт у значній мірі стосується не стільки громадян нашої країни, скільки чиновників «на місцях», які часто не надають потрібної уваги і сприяння інвалідам у вирішенні їхніх проблем.

 

     Чи не боїтесь Ви відповідальності?

 

     -   Я йду у виконавчу владу для того, аби працювати. Для того, аби дотримувались права людей з обмеженими можливостями у всіх регіонах нашої країни. Аби виконувались міжнародні зобов`язанння України в цій сфері.

Я не боюсь труднощів, я їх усе життя долаю. І дуже вдячний тим людям, моїм однодумцям, які йдуть по життю разом зі мною. На новій посаді я просто зобов’язаний виправдати виявлену до мене високу довіру Уряду. Прикладу максимум зусиль для того, щоб забезпечити дотримання прав інвалідів у нашій країні.

 

 

 

 

 

Спілкувалась Ольга Горянська