• Українська
  • English
 

Стартувала 16-та сесія Робочої групи Універсального огляду ООН

23 Квітень 2013

22 квітня 2013 року (22 квітня -3 травня) стартувала 16-та сесія  робочої групи універсального огляду, під час якої буде розглянуто результати діяльності чотирнадцяти країн у сфері захисту прав людини.

Універсальний періодичний огляд ООН (УПО) є значною іновацією Ради з прав людини, яка включає огляд досягнень та результатів в сфері прав людини всіх 193 держав-членів ООН раз на чотири з половиною років. Відгуки проходять через інтерактивну дискусію між представленими державами та іншими державами-членами ООН. Результат кожної перевірки відображено в «підсумковій доповіді». Список рекомендацій держава має втілити до наступного розгляду.

У ході цієї сесії будуть розглянуті результати десяти країн: Туркменістан, Буркіна-Фасо, Кабо-Верде, Колумбія, Узбекистан, Тувалу, Німеччина, Джібуті, Канади, Бангладеш, Росія, Азербайджан, Камерун та Куба.

Доповіді, що будуть розглянуті на 16-тій сесії:

1) інформація, підготовлена кожною державою відповідно огляду (Національна доповідь),

 2) збір ООН інформації по аналізованим державою підготовленого матеріалу

 3) Підсумок інформації, представленої іншими зацікавленими сторонами, а також підготовлений підсумок зі сторони зацікавлених сторін - доступні на сайті УПО.

 International Disability Alliance

Довідка:

 

УПО була створена Генеральною Асамблеєю ООН 15 березня 2006 Резолюцією 60/251, в якій було засновано Раду з прав людини.  На цей час подібного механізму не існує. УПО є одним із ключових елементів яким Рада нагадує державам про їх зобов'язання в повній мірі поважати і здійснювати всі права людини та основні свободи. Кінцева мета цього механізму полягає в поліпшенні ситуації з дотримання прав людини в усіх країнах та усунення порушень прав людини, де б вони не відбувалися.