• Українська
  • English
 

20-28-го травня відбудеться сесія Всесвітньої асамблеї здоров’я у Женеві.

13 травня 2013

 

20-28-го травня відбудеться сесія Всесвітньої асамблеї здоров’я у Женеві з розгляду резолюції, яка була прийнята на сесії виконавчого комітету Всесвітньої організації охорони здоров’я у січні 2013го року.

На 132-й сесії Виконавчого комітету ВООЗ прийняла проект резолюції по інвалідності, яка буде обговорюватися на сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я в травні цього року.

Проект резолюції закликає держави-учасниці, з метою здійснення Конвенції про права інвалідів, розробити плани дій, і переконатися, що основні послуги з охорони здоров'я задовольняють потреби людей з обмеженими можливостями. ВООЗ просить підтримки держав-членів щодо реалізації рекомендацій Всесвітньої доповіді з питань інвалідності та Конвенції, а також гарантувати, що медико-санітарні потреби дітей і дорослих з обмеженими можливостями включені до технічної роботи ВООЗ.

У резолюції також передбачаено дії  з покращення даних по інвалідності, зміцнення систем охорони здоров'я для забезпечення реабілітації та допоміжних технологій, і підвищення реабілітації на базі громад.

Двадцять держав-членів, деякі виступили від імені регіональних об'єднань, таких як Європейський союз і Африканський регіон ВООЗ, заявили про рішучу підтримку резолюції, запропоновану Еквадором. Пять  неурядових організацій також підтримали проект: CBM, Міжнародне товариство фізичної та реабілітаційної медицини, реабілітації, Всесвітній союз сліпих людей  і Всесвітня федерація трудотерапії.

Резолюція є важливим кроком  у підготовці високого рівня Організації Об'єднаних Націй з питань інвалідності та розвитку 23 вересня.


За матеріалами International Disability Alliance