• Українська
  • English
 

20 травня відбулася Міжнародна конференція «Рівність і недискримінація: прогрес у реалізації законодавства та політики»

21 травня 2013

20 травня 2013 року Урядовий уповноважений з прав інвалідів Олексій Журавко взяв участь у роботі міжнародної конференції за спільною ініціативою Управління Верховного Комісара ООН з прав людини та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, присвяченої питанням реалізації законодавства та політики щодо забезпечення рівності та недискримінації. До обговорення питань, що стосуються забезпечення рівності та недискримінації, були запрошені представники Управління Верховного  Комісара ООН з прав людини, Організації безпеки та співробітництва в Європі, представники Європейського суду з прав людини, відомі міжнародні експерти, депутати Верховної Ради України, представники центральних органів влади та громадських організацій.

Відкриваючи конференцію, з вітальним словом до присутніх звернулися: Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська, голова секції з питань недискримінації Управління Верховного Комісара ООН з прав людини Юрій Бойченко, перший заступник міністра юстиції України Інна Ємельянова та перший заступник голови Конституційного суду України Сергій Вінокуров.

Під час першої сесії конференції, на якій розглядалися питання рівності та недискримінації, перед присутніми виступив Урядовий уповноважений  прав інвалідів Олексій Журавко.
У своєму емоційному виступі Олексій Журавко зазначив, що в Україні, незаперечно, є проблеми, які обумовили введення 17 квітня 2013 року посади Урядового уповноваженого з прав інвалідів, робота якого направлена на те, щоб допомогти людям з обмеженими можливостями відчути себе повноправними членами суспільства, на забезпечення права даної категорії громадян на рівність та недискримінацію, надання їм юридичної допомоги, сприяння безперешкодному доступу людей з інвалідністю до об'єктів житлового та громадського призначення. Важливою для реалізації цих завдань є співпраця з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини. Завершуючи свій виступ, Олексій Журавко підкреслив, що розуміє потреби та проблеми інвалідів як ніхто інший, адже сам є інвалідом з дитинства. «Я вдячний Президенту та Уряду за все те, що робиться для виконання Конвенції про права інвалідів. І я зроблю все для того, щоб ми працювали та захищали інтереси інвалідів, та зникло саме поняття дискримінації» – сказав Олексій Журавко.