• Українська
  • English
 

Олексій Журавко підтримав ініціативу громадських організацій інвалідів об’єднатися в Дорадчий комітет при Урядовому уповноваженому з прав інвалідів

25 червня 2013

Таке рішення про об’єднання зусиль було прийнято 18 червня 2013 року під час робочої зустрічі Урядового уповноваженого з прав інвалідів з керівниками громадських організацій, що опікуються проблемами людей з інвалідністю.

Обговорюючи питання посилення ролі громадськості в системі соціального захисту інвалідів та представництва інтересів людей з особливими потребами у державних органах влади, керівники найактивніших та найвпливовіших 14 громадських організацій інвалідів України  виступили з ініціативою об’єднати свої зусилля, аби мати можливість впливати на прийняття суспільно важливих рішень, доносити інформацію про ті проблеми, з якими щодня зіштовхуються громадські організації, що об’єднують людей з особливими потребами та їх родини.

Ця ідея була підтримана Олексієм Журавком, який запропонував створити Дорадчий комітет при Урядовому уповноваженому з прав інвалідів. За його словами, цей дорадчий орган дозволить здійснювати аналіз й моніторинг реального стану справ та причини виникнення проблем, подавати на розгляд у державні органи влади розроблені за результатами роботи рекомендації та пропозиції.

“Сьогодні кожна громадська організація інвалідів у своїй діяльності зустрічається зі схожими проблемами. Тому ми зараз разом маємо об’єднатися і знайти нові шляхи взаємовідносин між народом та владою. Нам необхідно підставити плече один одному заради спільної справи – відстоювання загальних інтересів в одному колі, з однією позицією”, – зазначив Урядовий уповноважений з прав інвалідів.

Він також акцентував увагу присутніх на тому, що згуртовуватись треба навколо існуючих проблем, і ні в якому разі – навколо одного лідера. “Ніхто ні у кого повноважень не відбиратиме”, – підсумував О. Журавко.

До складу Дорадчого комітету увійшли керівники таких всеукраїнських громадських організацій: Українське товариство сліпих, Українське товариство глухих, Всеукраїнська організація інвалідів “Союз організацій інвалідів України”, Всеукраїнська громадська організація “Коаліція захисту прав інвалідів та осіб із інтелектуальною недостатністю”, Всеукраїнська спілка громадських організацій “Конфедерація громадських організацій інвалідів України”, Громадська організація “Наукове товариство інвалідів “Інститут соціальної політики”, Всеукраїнська громадська організація “Асоціація інвалідів-спинальників України”, Громадська організація інвалідів “Всеукраїнська асоціація працездатних інвалідів”, Громадська організація жінок-інвалідів “Донна”, Всеукраїнська громадська організація інвалідів “Інститут реабілітації та соціальних технологій”, Всеукраїнська громадська організація “Українська спортивна федерація інвалідів з вадами розумового і фізичного розвитку”, Всеукраїнське громадське об’єднання “Національна Асамблея інвалідів України”, Всеукраїнська громадська організація інвалідів “Гармонія” та Всеукраїнська молодіжна громадська організація студентів-інвалідів “Гаудеамус”.

Учасниками було досягнуто домовленості про підготовку Положення про Дорадчий комітет при Урядовому уповноваженому з прав інвалідів. Згідно з прийнятим рішенням, розробку проекту Положення цього органу з врахуванням пропозицій громадських організацій, які увійшли до складу дорадчого комітету, доручили знаним і шанованим в інвалідному русі науковцям: голові “Наукового товариства інвалідів “Інституту соціальної політики”, доктору педагогічних наук Шевцову Андрію Гаррійовичу та представникові “Інституту реабілітації та соціальних технологій”, доктору юридичних наук Костюку Віктору Леонтійовичу. Також на зустрічі присутні обрали секретаря Дорадчого комітету та його заступника, одноголосно підтримавши кандидатури активних захисників прав інвалідів: голови ВСГО “Конфедерація громадських організацій інвалідів України” Карпенка Вадима Вікторовича, та виконавчого директора ВГО “Національна Асамблея інвалідів України” Скрипки Наталії Сергіївни, відповідно.
Учасники зустрічі домовилися про продовження діалогу з обговорюваних питань і вироблення механізму подальшої взаємодії.