• Українська
  • English
 

Соціальний захист людей з особливими потребами - один із визначних пріоритетів у діяльності Міністерства соціальної політики

05 Лютий 2014

Питання соціального захисту осіб з інвалідністю є одним із визначальних пріоритетів у діяльності Мінсоцполітики, що є особливо актуальним з огляду на те, що чисельність таких громадян у нашій державі зростає. Про це заявив Директор Фонду соціального захисту інвалідів України Ігор Забокрицький в ефірі телеканалу «Бізнес».
Також Директор Фонду зазначив, що: «реалізуючи Соціальні ініціативи Президента України та відповідні програми Уряду, Мінсоцполітики у 2013 році здійснювало комплексний підхід у вирішенні проблем людей з особливими потребами. У 2014 році їх соціальний захист буде посилено». Він зауважив, що вдалося відстояти низку надзвичайно важливих проектів, фінансування за якими не було враховано в проекті бюджету на 2014 рік. За словами Ігоря Забокрицького, додатково виділено кошти на реабілітацію дітей з церебральним паралічем – 48,8 млн. грн., додатково 300 млн. грн. виділено на програму соціальної, трудової та професійної реабілітації інвалідів.
«Нинішнього року буде реалізовано програму забезпечення житлом пільгових категорій громадян», - зазначив Директор Фонду соцзахисту інвалідів. Крім того, додав він, на 40-60% зростуть розміри грошових компенсацій на бензин, ремонт, технічне обслуговування автомобіля та на транспортне обслуговування для осіб з інвалідністю
Особливого захисту потребують діти-інваліди. За словами Ігоря Забокрицького, у 2014 році їх буде стовідсотково забезпечено засобами реабілітації. Також зростуть надбавки по догляду за дітьми з особливими потребами і розміри соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають інвалідність. Буде розширено мережу закладів надання соціальних послуг з денного догляду за дітьми з особливими потребами.
Також за словами Ігоря Забокрицького, важливими завданням є створення умов для інтеграції людей з особливими потребами для інтеграції у суспільство. «Не люди з особливими потребами повинні підлаштовуватися під суспільство, а суспільство повинно створювати їм усі необхідні умови для життя» - наголосив Директор Фонду. Ігор Забокрицький упевнений , що Найкращим способом соціально інтегрувати в суспільство людей з особливими потребами   - працевлаштувати їх.

Джерело – Сайт Міністерства соціальної політики