• Українська
  • English
 

Всеукраїнський навчальний семінар – тренінг «Участь громадськості у процесі ухвалення рішень»

16 травня 2014

З 12 по 16 травня 2014 р. Всеукраїнська спілка громадських організацій «Конфедерація громадських організацій інвалідів України» провела Всеукраїнський навчальний семінар – тренінг «Участь громадськості у процесі ухвалення рішень», що пройшов у культурно-оздоровчому центрі «Пролісок» Київська область, смт. Козин.

 В рамках заходу виступали слідуючі учасники заходу, фахівці та гості:


 1. Родін Олександр Рудольфович – начальник відділу по роботі з громадськими організаціями інвалідів Конфедерації надав роз’яснення щодо Постанови Кабінету Міністрів України № 65 «Про економію державних коштів та недопущення витрат бюджету» в рамках фінансування заходів ВСГО за державні кошти;

2. Щербина Валентина Федорівна – президент Громадської організації «Спілка інвалідів стомованих хворих "Астом-Ілко"» виступила по проблемі стомованих хворих та надала свої пропозиції щодо покращення їх становища в Україні;

3. Сологуб Ольга Василівна – перший заступник голови Обласного громадсько-соціального об’єднання «Асамблея інвалідів Черкащини», медична сестра загальної практики та сімейної медицини 5 Черкаської міської поліклініки Черкаської обласної ради виступила:

– по темі раку молочної залози і зазначила, що після надання інвалідності при мастектомії (видалення молочної залози) хворі отримують 3 ліф-кріплення, силіконовий протез молочної залози і компресійний рукав при лімфостазі. Натомість стомованим хворим технічні засоби реабілітації після операції не надаються, і навіть багато пацієнтів не знають, куди звертатися.

– по темі рідкісних генетичних захворювань з дитинства на прикладі діагнозу муковісцедоз з легеневою та панкреатичною недостатністю. Такі хворі живуть 25-50 років. Довічну інвалідність їм надають так, як і при загальному захворюванні. Не врегульоване питання надання таким хворим довічної групи інвалідності з дитинства одразу після досягнення ними повноліття.

Було запропоновано:

 а) надавати хворим на рідкісні генетичні захворювання довічну групу інвалідності з дитинства одразу після досягнення ними повноліття;

б) розробити спеціальну індивідуальну трудову програму реабілітації для часткового працевлаштування на дому для даної категорії інвалідів;

в) розробити загальну програму по видам реабілітації по нозології «онкологія» - мамологія та стома.

4. Заболотна Алла Алімівна – голова Київської міської громадської організації реабілітації інвалідів з дитинства «Рід» провела 1-у частину семінара-тренінгу «Заняття по методиці академіка Броннікова» - «Розвиток енергетичної системи людини».

Також було озвучено наболівші проблеми, що хвилюють хворих з розумовими вадами в результаті чого було

5. Скороходова Олена Юріївна – голова Запорізької міської громадської організації інвалідів "Переможемо рак" виступила з питанням страхової медицини.

Було запропоновано:

а) розробити механізм медичного страхування інвалідів в перехідний період з залученням матеріальних ресурсів держави.

 

14 травня:
 


Вайнілович Наталія Анатоліївна – соціальний працівник відділення соціальної реабілітації Київського міського Центру соціальної, професійної та трудової реабілітації інвалідів, розповіла про особливості PlayBack театру, як одного з видів психологічної допомоги (театр, де глядачі розповідають свої історії, а актори на місці спонтанно програють їх на сцені). Після лекції слухачі на практиці ознайомились з основами PlayBack театру.

Також на заході була присутня Лобода Юлія Вячеславівна – заступник директора Київського міського Центру соціальної, професійної та трудової реабілітації інвалідів.

Цього дня на заході було проведено соціально-психологічну реабілітацію з напрямку арт-терапії (відносно новий напрямок психотерапії, який об’єднує низку специфічних методів, що використовують засоби мистецтва для поліпшення емоційного стану, психічного та соматичного здоров’я. Арт-терапія надає можливість особистості виразити себе «іншими голосами»: рухами, кольором, формою, пластикою, глиною, ландшафтом).

 

15 травня:

 

 

1. Родін Олександр Рудольфович – начальник відділу по роботі з громадськими організаціями інвалідів Конфедерації, прочитав лист Міністерства соціально політики України від 13.05.2014 р. № 905/19/93-14 «Про затвердження Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах». У відповідь учасники семінару надали свої пропозиції.

2. Чикало Руслан Олександрович – директор комунального підприємства «Центр соціальних досліджень» Черкаської обласної державної адміністрації провів лекцію про основні методи соціальних досліджень, після чого всі присутні заповнили анкети стосовно змін до Конституції України щодо децентралізації влади. Всі дані будуть оброблені та передані до центрального апарату Конфедерації.

3. Почепцов Віктор Федорович – директор сільського краєзнавчого музею селища  Домантово Черкаської області, голова Золотоніської районної спілки інвалідів Черкаської області провів семінар на тему «Історичні нариси життя суспільства, в тому числі людей з інвалідністю, ХІХ-ХХ ст. на прикладі Черкаської та Харківської областей».

4. Сологуб Ольга Василівна – перший заступник голови Обласного громадсько-соціального об’єднання «Асамблея інвалідів Черкащини», медична сестра загальної практики та сімейної медицини 5 Черкаської міської поліклініки Черкаської обласної ради, провела практичне заняття на тему «Вивчення впливу води на стан здоров’я людей з інвалідністю з урахуванням їх реабілітації та абілітації в сучасних умовах».

Проведені активні мастер-класи  з фізично-оздоровчої реабілітації інвалідів.

 

 16 травня:


Заболотна Алла Алімівна – голова Київської міської громадської організації реабілітації інвалідів з дитинства «Рід» провела 2-у частину семінара-тренінгу «Заняття по методиці академіка Броннікова» - «Розвиток енергетичної системи людини».

Проведенні практичні заняття по дендротерапії в рамках психолого-педагогічної реабілітації.