• Українська
  • English
 

Всеукраїнський адаптивно-рекреаційний захід "В русі здоров`я"

27 червня 2014

22-26 червня  2014 року відбувся Всеукраїнський адаптивно-рекреаційний  захід "В русі здоров`я" у Закарпатській області, який провела  ВСГО «Конфедерація громадських організацій інвалідів України» за підтримки Міністерства соціальної політики України та Державної служби з питань інвалідів та ветеранів України.
 В заході взяли участь понад 60 осіб, які представляли 9 областей України: Волинську, Донецьку, Закарпатську, Запорізьку, Івано-Франківську, Київську, Харківську, Чернігівську та місто Київ.


Мета проведення заходу: сприяти реабілітації та адаптації людей з обмеженими можливостями  через використання  методів активної реабілітації та пропагування здорового та активного способу життя.
 Активна реабілітація – це комплекс спеціальних знань і навичок, скерованих на самообслуговування, максимальну незалежність у повсякденному житті та побуті, інтеграцію та суспільну активність людини, що має інвалідність. Основними складовими процесу активної реабілітації є фізична, психологічна та соціальна реабілітація.
Одним з найбільш ефективних засобів розширення життєвого простору і оздоровлення людей з інвалідністю є використання  методик активної реабілітації, які в даний час розвивається в усьому світі,  починаючи з 1991 року  запроваджуються в Україні.
Слід зазначити, що використання таких методик є унікальним засобом рекреації та реабілітації для людей з проблемами здоров'я, так як їх функції відповідають реабілітаційним завданням.

Отже, в порядку денному Всеукраїнського адаптивно-рекреаційного  заходу   "В русі здоров`я" були обговорені такі питання:

  • Історія руху активної реабілітації
  • Методи активної реабілітації
  • Дитяча інвалідність – застосування методів активної реабілітації з метою адаптації інвалідів у суспільство
  • Використання методів активної реабілітації в роботі реабілітаційних центрів

    Кожного дня теоретична частини заходу, закріплювалася практичними методами активної реабілітації.    Практичні методи активної реабілітації  - це досягнення людиною, що має інвалідність, максимальної незалежності від сторонньої допомоги, і тим самим, покращення якості свого життя. Учасники були поділені на команди і кожного дня  відбувалися практичні навчання, які відповідають завданням фізичної реабілітації: змагання з техніки пішої ходи в гористі місцевості; конкурс «Розпалювання вогнища»; конкурс української пісні; конкурс «Встановлення та складання палатки»; конкурс газет на природничу тематику; тренінг «Заняття по методиці академіка Броннікова» - «Розвиток енергетичної системи людини».
    Усі  знання і навики, здобуті на семінарі, учасники зможуть використають у своїй роботі при поверненні в регіони.