• Українська
  • English
 

Всеукраїнський навчальний семінар «Школа керівників ГОІ – участь громадських організацій інвалідів в законотворчому процесі»

02 липня 2014

27 червня-1 липня 2014 року Всеукраїнська спілка громадських організацій «Конфедерація громадських організацій інвалідів України» за підтримки Міністерства соціальної політики України та Державної служби з питань інвалідів та ветеранів України провела у Закарпатській області  Всеукраїнський навчальний семінар «Школа керівників ГОІ – участь громадських організацій інвалідів в законотворчому процесі».

В заході взяли  участь  70 осіб.  Учасниками заходу були представники 10 областей України: Волинської, Донецької, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Харківської,  Черкаської, Чернігівської та м.Київ.
Метою заходу є  підготовка керівників та активістів громадських організацій інвалідів щодо захисту прав інвалідів завдяки участі ГОІ в законотворчому процесі; оволодіння навиками експертно-аналітичної роботи; сприяння підвищенню впливу керівників громадських організацій інвалідів – членів Конфедерації у процесі формування та реалізації політики щодо інвалідів на законодавчому рівні.
Взаємодія громадських організацій інвалідів з  державними інституціями - є важливим механізмом у демократичному суспільстві.  Ця взаємодія необхідна для  отримання прозорості у прийнятті рішень органами влади, контролю за виконанням цих рішень, та  для розвитку громадянського суспільства..
У зв’язку з прийняттям Державної цільової програми “Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів” на період до 2020 року, яка передбачає внесення змін до законодавства щодо захисту прав інвалідів, виникла необхідність в підготовці керівників та активістів ГОІ, як фахових експертів в сфері поліпшення законодавства.
Під час проведення школи керівників були  розглянуті такі питання:

•    Обговорення взаємодії ГОІ та органів державної влади
•    Закон України «Про громадські обєднання».Специфіка ГОІ.
•    Конвенція про права інвалідів – реальні можливості застосування та реалізація в україні
•    Нормативно-правова база співпраці між Верховною Радою України та громадянським суспільством
•    Шляхи доступу громадян до законодавчого процесу: співпраця із центральними органами виконавчої влади
•    Що заважає громадським організаціям інвалідів у доступі до законодавчого процесу

Учасники заходу отримали  комплексні знання по законодавчим  документам, а також консультації відповідних  фахівців щодо запропонованих змін у законодавстві стосовно захисту прав інвалідів.