• Українська
  • English
 

VIII міжнародний фестиваль творчості людей з обмеженими можливостями «Долина нарцисів»

23 червня 2016

28-31 травня у м. Хуст Закарпаття проходив VIII міжнародний фестиваль творчості людей з обмеженими можливостями «Долина нарцисів». Молодіжний центр інвалідів м. Канів «Відродження» отримав запрошення прийняти участь і після фестивалю «Дніпровські хвилі» кращі учасники із супроводжуючими завдячуючи представнику від ВСГО «Конфедерація громадських організацій інвалідів України» в Черкаській області Каштану С. М. мали нагоду прийняти участь у фестивалі, представити Черкаську область та побачити краєвиди Закарпаття.

Фестиваль розпочався під гаслом «Схід і Захід - єдина Україна», коли всі учасники, яких цьогоріч рекордна кількість - 101 (а це гості з Києва, Івано-Франківська, Сум, Чернівців, Самбора, Херсона, Одеси,Запоріжжя, Чернігова, Дніпропетровська, Ужгорода, Мукачева, Іршави, а також із закордону – зі Словаччини, Молдови та Білорусії) разом пройшлися центральною вулицею міста. За словами організатора фестивалю, голови благодійного фонду «Любов» Любов Яцук, цей хід мав на меті наочно показати, що Україна – єдина, і всіх єднає спільне бажання – мир у нашій країні.

І тут же на сцені були представлені два номери людей нашої делегації. 
Другий день фестивалю продовжився у гостинному диско-барі «Дружба», який вже не перший рік гостинно приймає учасників фестивалю. Всі присутні мали змогу насолодитися унікальними виступами дітей та дорослих із особливими потребами, котрі неабияк майстерно виконували свої номери, граційно танцювали, із запалом співали, весело посміхалися і щиро раділи життю. Неможливо без сліз дивитися, як ці люди старалися донести всю неповторність і красу життя через свої виступи. Наталя Капустян з партнером Романом Шевченко представили свої номери ча-ча-ча та вальс, Микола Баландін та Лілія Марейченко показали самбо та джайв, наша маленька зірочка Анастасія Капустинська (8 років ) з Романом Шевченко представили глядачам композицію «Прогулянка» у виконанні вальсу.

Також вразила своїм вокальним співом Валерія Артюк, яка тільки після участі у VII Відкритому фестивалі творчості людей з обмеженими можливостями «Дніпровські хвилі» отримала змогу займатися вокалом у музичній школі, а дівчинці всього 13 років. Загалом всі виступи були надзвичайно щирими та душевними, а, головне, приносили неабияку радість як виконавцям, так і глядачам. Всі учасники були нагороджені пам’ятними подарунками та грамотами. Ми вдячні студентам Канівського коледжу культури та мистецтв УДПУ імені Павла Тичини за їх допомогу, що не дивлячись на час коли у них екзамени та дипломні роботи, вони знайшли час поїхати з нами та допомагати нам у всіх питаннях безбар’єрності.

Дуже прикро, що на цьому заході не було нікого із представників влади. Хотілося б, щоб вони хоч на мить опустилися на землю та долучилися до справжнього свята мужніх та сильних духом людей. Дуже б хотілося щоб вони побачили, як це потрібно цим людям, як вони радіють життю, долають свій бар’єр з навколишнім середовищем через творчість. 
Третій день перебування на Закарпатті запам’ятався нашим людям чудовими екскурсіями.
Від’їжджали ми неохоче і з великими враженнями від зелених краєвидів та чудових людей Закарпаття.