• Українська
  • English
 

Майже всі будинки в Україні не пристосовані для людей з інвалідністю

01 червня 2018

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України працює над розробкою нових державних будівельних норм щодо створення безбар’єрного простору в Україні на заміну діючого ДБН В.2.2-17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення».

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе під час засідання Комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, яке відбулося у Мінрегіоні 31 травня за участю представників ОДА та обласних комітетів доступності.

Лев Парцхаладзе заявляє, що 99% об'єктів житлового й суспільного призначення залишаються недоступними для людей з інвалідністю. Про це сказано в повідомленні прес-служби Мінрегіонбуду.

"Сьогодні діючі ДБН не дають чітких і ясних механізмів, як створювати реальний безбар'єрний простір в Україні. І саме тому більшість людей на практиці не знають, як правильно це робити. У першу чергу, ми повинні прописати чіткі й зрозумілі правила для всіх", - цитуються в ньому слова Парцхаладзе.

Зазначається, що затвердити нові вимоги щодо доступності Мінрегіонбуд планує восени поточного року.