• Українська
  • English
 

За порушення норм доступності для людей з інвалідністю проектантів хочуть позбавляти ліцензій

06 червня 2018

Мінрегіон пропонує розробити механізм позбавлення сертифікації проектних, експертних організацій та сертифікованих фахівців за порушення норм доступності для людей з інвалідністю при проектуванні і будівництві.
Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

«Потрібно запровадити статистику порушень норм доступності в Україні. Але, коли є чисельні порушення, а покарання за це немає, то вони будуть продовжуватися й надалі. Це факт. Тому треба посилювати контроль і, можливо, навіть скасовувати сертифікацію тих спеціалістів, що такі порушення допускають. Мова йде і про експертні організації, які проводять експертизу проектної документації на будівництво, і про проектантів, які її розробляють», - сказав він.

Наразі Мінрегіон працює над розробкою нової ДБН щодо доступності будинків і споруд для маломобільних груп населення, який буде адаптований до європейських стандартів і заснований на європейських вимогах щодо створення безбар'єрного простору.

За словами Парцхаладзе, Мінрегіон також планує на постійній основі визначати рейтинги регіонів щодо норм доступності для людей з інвалідністю. Для цього планується розробити методику проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар'єрності фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю.

«Доки у регіонах немає систематичної роботи у створенні безбар'єрного простору, доти більшість об'єктів залишатиметься недоступними для людей з інвалідністю. Ми хочемо розробити методику проведення моніторингу та оцінки доступності на місцях і відповідно до цього визначати лідерів та аутсайдерів серед регіонів. Це буде додатковий стимул для них», - наголосив заступник міністра.

З 1 липня 2018 року Державна архітектурно-будівельна інспекція України розпочне аудит доступності для маломобільних груп населення об'єктів житлового, громадського призначення та транспортної інфраструктури у регіонах та щоквартальний збір даних щодо виявлених порушень вимог доступності під час розроблення проектної документації та виконання будівельних робіт.

У лютому Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект № 6536 щодо посилення вимог законів України, спрямованих на створення безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю до будівель і споруд. Проект закону пропонує підвищити штрафи за порушення законодавства під час планування і забудови територій, у тому числі, щодо створення безбар'єрного простору. Крім того, передбачається, що громадські об'єднання людей з інвалідністю будуть здійснювати контроль за дотриманням будівельних норм і стандартів як позаштатні інспектори при органах державного архітектурно-будівельного контролю.