• Українська
  • English
 

Нові ДБН: деталізують вимоги до паркомісць для людей з інвалідністю

20 листопада 2018

У проекті нових ДБН щодо доступності, деталізовані вимоги та наведені конкретні приклади влаштування на відкритих автостоянках паркомісць для людей з інвалідністю, повідомляє прес-служба Мінрегіону.

Зараз згідно з діючим законодавством, на парковках мають обов’язково передбачати не менше 10% машиномісць для людей з інвалідністю. При їх проектуванні важливо дотримуватися обов’язкових вимог. Якщо людина пересувається на візку, то треба, щоб було достатньо місця для виїзду та розвороту цього візка.

В проекті нових ДБН визначено, що ширина зони для паркування автомобіля особи з інвалідністю повинна бути не менше ніж 3,5 м. Розміри паркувальних місць, які розташовані паралельно бордюру, повинні забезпечувати доступ до задньої частини автомобіля, щоб використовувати пандус або підйомний пристрій.

Такі паркомісця повинні бути розміщені не далі ніж 50 м від доступного для осіб з інвалідністю входу до будівлю, при житлових будинках – не далі 100 м. Вони повинні позначатися дорожніми знаками та горизонтальною розміткою відповідно до Правил дорожнього руху з піктограмами міжнародного символу доступності.

В документі наводяться детальні приклади, як мають проектуватися такі паркувальні місця, щоб ними було зручно користуватися.

Нові ДБН щодо доступності планується затвердити найближчим часом.

Проект нових ДБН розроблений ПАТ “КиївЗНДІЕП” на заміну діючого ДБН В.2.2-17:2006 “Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення”. Він адаптований до європейських норм та міститиме наглядні приклади того, як це має виконуватися на практиці.